Carrick preuzima trenerske dužnosti u Man Utd

Premier League 20. sij 201813:49 > 13:53
(Photo by Gene Sweeney Jr/Getty Images)

Michael Carrick, koji je ove sezone zbog zdravstvenih problema odigrao samo jednu utakmicu, prihvatio je trenerski posao u klubu.

Dan Istitene/Getty Images

Očekuje se kako će 36-godišnji Carrick na kraju aktualne sezone završiti jednu veliku karijeru, a Jose Mourinho potvrdio je kako će nekadašnji igrač Tottenhama po završetku karijere postati dio trenerskog osoblja u klubu.

Carrick je trenutno u drugom tjednu treninga nakon višemjesečne pauze, sretni smo što ostaje u klubu kao trener, a očekujemo kako će se na kraju sezone pridružiti osoblju“, kazao je portugalski stručnjak.

Carrick je u dresu Uniteda stekao status jedne od klupskih legendi, osvojio je čitav niz trofeja sa sjajnom generacijom igrača koju je vodio Sir Alex Ferguson, u Manchester je stigao 2006. godine iz Tottenhama, do danas je odigrao 314 utakmica, postigao 17 golova.