Liverpool srušio Man City u derbiju prepunom golova

Premier League 14. sij 201818:38 > 18:46
Alex Livesey/Getty Images

Manchester City napokon je izgubio, i to tamo gdje nisu slavili 15 godina.

Briljantni Liverpool dokazao je kako može bez Coutinha. Maestralna ofenzivna predstava Kloppovih igrača za veliku pobjedu nad vodećom momčadi prvenstva.

Manchester City nije pobijedio na Anfieldu od 2003. godine, sada već 15 godina traje to prokletstvo, a možemo slobodno kazati kako je Liverpool na neki način spasio prvenstvo bez obzira što Građani i dalje imaju golemu prednost na vrhu ljestvice. Guardiolini igrači potajno su se nadali da bi mogli ponoviti Wengerove Topnike iz prošlog desetljeća koji su sezonu završili bez poraza, međutim Manchester Cityju to neće uspjeti.

Liverpool je poveo već u devetoj minuti nakon odličnog solo prodora Oxlade-Chamberlaina, Leroy Sane izjednačio je pet minuta prije kraja prvog poluvremena. Firmino u 59. minuti ponovno dovodi domaće u vodstvo nakon kvalitetnog proigravanja Oxlade-Chamberlaina, da bi u narednih deset minuta igrači Liverpoola do vrha natrpali mrežu Edersona.

Najprije je zabio Mane, a nešto kasnije najbolji strijelac Liverpoola ove sezone Mohamed Salah. Posebno je impresivan gol bio onaj Salaha koji je vrhunski iskoristio pogrešku vratara gostiju Edersona te ga prebacio s trideset metara.

Bernardo Silva smanjio je na 4-2, dok je iz blizine Gundogan u 90. minuti ostavio malu nadu gostima. Ta je nada došla u 95. minuti, De Bruyne je izveo slobodan udarac s desne strane, a Aguero za malo glavom promašio gol vratara Kariusa. Dejan Lovren odigrao je cijelu utakmicu za pobjednički sastav, a svakako je veliku čast doživio i činjenicom da je odabran za kapetana u ovoj utakmici.

Liverpool je na koncu izvukao zasluženu pobjedu koja ih je pogurala na diobu druge pozicije s Manchester Unitedom i Chelsejem s 47 bodova, s time da United u ponedjeljak igra svoju utakmicu 23. kola protiv Stoke Cityja.