Crveni vragovi teško do pobjede na Hawthornsu

Premier League 17. pro 201717:00 > 17:20
Getty Images Sport, Michael Regan

Nogometaši Manchester Uniteda svladali su u 18. kolu Premier lige na gostovanju West Bromwich Albion rezultatom 2:1.

Manchester United je poveo u 27. minuti kada je strijelac glavom bio Belgijanac Romelu Lukaku.

Osam minuta kasnije na 2:0 je povisio Lingard. Na putu do gola lopta je zakačila i Egipćanina Ahmeda Hegazyja, koji joj je promijenio smjer i prevario golmana WBA Bena Fostera.

U 77. minuti Gareth Barry je uspio smanjiti na 2:1, poslije velike gužve u šesnaestercu Uniteda. Zanimljiv je podatak da je nekadašnji engleski reprezentativac uspio postići prvi gol, nakon što je ušao kao zamjena na utakmici, još od 1999. godine, odnosno 6812 dana.

Barryjev gol, bio je prvi pogodak koji je WBA postigao od dolaska na klupu menadžera Alana Pardewa, poslije 380 minuta. U završnici domaćin je imao inicijativu, a najbliži izjednačenju bio je u 85. minuti kada je Jay Rodriguez pucao pored gola.

Do kraja utakmice West Brom je imao čak dvanaest udaraca ka golu protivnika u odnosu na Unitedovih osam.

Momčad Josea Mourinha je učvrstila drugu poziciju sa 41 bodom, dok je WBA odigrao šesnaestu utakmicu bez pobjede i ostao u zoni ispadanja.