Nezaustavljivi Man City pregazio Tottenham

Premier League 16. pro 201720:18 > 20:25
Clive Brunskill/Getty Images

Manchester City povećao je prednost na vrhu ljestvice Premier lige na 14 bodova nakon uvjerljivog 4:0 slavlja protiv Tottenhama.

Manchester City pobijedio je 16. put zaredom u Premier ligi, momčad Pepa Guardiole nastavlja postavljati nove standarde u Premier ligi.

Ono što je trebao biti derbi postala je nova jednosmjerna ulica u režiji sjajnog Manchester Cityja koji je s četiri pogotka demolirao gostujući Tottenham. Gundogan je doveo City u vodstvo nakon četrnaest minuta igre, Kevin De Bruyne povećao je vodstvo na 2:0, a zatim je Raheem Sterling s dva gola povisio na 4:0. Gabriel Jesus promašio je jedanaesterac u 75. minuti za domaće. Christian Eriksen u sučevoj nadoknadi postigao je počasni pogodak za Tottenham.

Man City vodi s 52 boda, Man United i Chelsea imaju 14 bodova manje. Tottenham je šesti s 31 bodom.