Gledali ste na SK: Orlovi preletjeli Leicester

Premier League 16. pro 201715:05 > 15:27
Getty Images/Matthew Lewis

Nogometaši Crystal Palacea svladali su na gostovanju Leicester rezultatom 3:0. Orlovi su prvi put u sezoni osvojili tri boda u gostima, a također su postigli i prve pogotke "na strani".

Palace je poveo u 19. minuti kada je belgijski napadač Cristian Benteke iskoristio dodavanje Androsa Towsenda i neometano glavom zatresao mrežu Caspera Schmeichela.

Benteke je tako prekinuo “crni niz” od 13 utakmica bez gola u PL, a postigao je prvi gol u sezoni u kojoj je odigrano već 18 kola!

Bio je to njegov prvi pogodak poslije 1106 minuta i 28 udaraca prema golu protivinka, a zanimljivo je da je bio i strijelac posljednjeg gola za Orlove u Premiershipu na gostovanju prije velikih 237 dana.

Benteke je bio uključen i u akciju kod drugog gola, kada je pravovremeno asistirao Wilfreidu Zahi, koji je zatim matirao Schmeichela.

Domaćin je dodatno oslabljen u 61. minuti kada je veznjak Ndidi, samo deset minuta nakon prvog žutog kartona, dobio i drugi, i to zbog neuverljivog pokušaja simuliranja. Zanimljivo da je Ndidi isključenje zaradio točno na 21. rođendan.

Do kraja utakmice Crystal Palace je imao još nekoliko sjajnih prilika, ali je končan rezultat postavio tek Bakary Sakho u 90+4. minuti (0:3).

Ovom pobjedom Orlovi su privremeno skočili na 14. mjesto ljestvice, daleko (18.) od zone ispadanja gdje su bili do ove utakmice, a Liecester drži osmu poziciju, gdje će i ostati kako god završile ostale utakmice kola.