PL: Chelsea, City i Liverpool ostvarili sigurne pobjede

Catherine Ivill/Getty Images

Nogometaši Chelsea, Manchester Cityja i Liverpoola ostvarili su sigurne pobjede u subotnjim utakmicama 12. kola Premier lige.

Branitelj naslova Chelsea je bio najuvjerljiviji, budući da je na gostovanju kod West Bromwich Albiona slavio sa 4:0.

Dvostruki strijelac u tom slavlju bio je Eden Hazard, koji je postigao golove u 23. i 62. minuti. ‚Plavce‘ je u vodstvo doveo Alvaro Morata u 17. minuti, a strijelac između dva pogotka belgijskog nogometaša bio je Marcos Alonso.

Izabranici Antonija Contea su tako došli do četvrte pobjede zaredom u domaćem prvenstvu i sada imaju 25 bodova na drugom mjestu tablice, devet manje od vodećeg Cityja.

‚Građani‘ su također slavili na gostovanju kod Leicestera sa 2:0, a pobjedu su osigurali krajem prvog i početkom drugog poluvremena. Gabriel Jesus je postigao gol za vodstvo Cityja u 45. minuti, da bi Kevin de Bruyne poslije četiri minute u nastavku postavio konačan rezultat.

Liverpool je na svom terenu bio bolji od Southamptona sa 3:0, a viđena su dva pogotka Mohammeda Salaha, te jedan Coutinha.