Arsenal napunio mrežu Evertona na Goodisonu

Premier League 22. lis 201716:22 > 16:27
Gareth Copley/Getty Images

U duelu devetog kola Premjer Lige, Arsenal je uvjerljivo savladao Everton na Goodisonu s 5.2.

Everton je poveo efektnim golom Waynea Rooneyja u 12. minuti, što je praktično bila jedina prilika domaćeg sastava u prvom poluvremenu.

Rooneyju je to bio rekordni 15. gol kojeg je zabio protiv Arsenala.

Arsenal je opsjedao gol Jordana Pickforda, koji je imao čak osam obrana, ali je bio nemoćan u 40. minuti, kada je Nacho Monreal nakon odbitka zatresao mrežu.

Alexis Sanchez je u 53. minuti odlično centrirao za Mesuta Ozila koji postiže gol glavom za 2:1.

U 68. minuti Idrisa Gueye dobiva drugi žuti karton, a brojčanu prednost na terenu “Topnici” krune s dva gola, Lacazettea i Ramseyja.

Oumar Niasse je pred kraj smanjio na 2:4, da bi Alexis Sanchez sjajnom solo akcijom zapečatio trijumf “Topnika”, što je bio idealan rođendanski poklon za Arsenea Wengera.