Čudesan gol Boufala za pobjedu Southamptona

Premier League 21. lis 201720:22 > 20:23
Steve Bardens/Getty Images

Nogometaši Southamptona pobijedili su West Bromwich Albion s 1:0, u utakmici devetog kola engleske Premier lige.

Na stadionu Saint Mary’s odlučio je gol Sofiana Boufala koji je u 85. minuti poslije spektakurlarnog prodora svladao golmana Fostera i donio svojoj momčadi vrijednu pobjedu.

On je prihvatio loptu na 40-ak meara od svog gola i u narednih 15-ak sekundi nanizao je nekoliko protivničkih igrača prije nego što je mirno poslao loptu pored nemoćnog Fostera. Gol je podsjetio na pogodak Luisa Nazarija da Lime Ronalda protiv Compostele u dresu Barcelone.

Domaća momčad bila je bolja tijekom cijele utakmice i zasluženo je osvojila sva tri boda, a srpski nogometaš Dušan Tadić igrao je do 81. minute kada ga je zamijenio upravo Boufal.

Southampton sada ima po tri pobjede, remija i poraza i 10. je na ljestvici s 12 bodova, dok je WBA 13. s dva boda manje.