United prosuo bodove u Huddersfieldu, City uvjerljiv

Premier League 21. lis 201717:49 > 17:56
(Photo by Gareth Copley/Getty Images)

Prvi poraz Manchester Uniteda ove premijerligaške sezone, momčad Jose Mourinha izgubila je bodove u Huddersfieldu.

Manchester United izgubio je tri boda na gostovanju kod novog prvoligaša Huddersfielda, time je momčad Jose Mourinha izgubila prvu utakmicu ove sezone.

Odlična je bila utakmica u Huddersfieldu, mnogo prilika i očajne pogreške u obrani gostiju. Mooy je doveo u vodstvo domaćina u 28. minuti nakon odbijanca, a pet minuta kasnije komična pogreška 40-milijuna eura vrijednog obrambenog pojačanja Victora Lindeloffa koji ne zaustavlja loptu nakon visokog ispucavanja prema golu Uniteda, priliku sjajno koristi Depoitre i dovodi Huddersfield u vodstvo od dva razlike na opće oduševljenje na tribinama. Marcus Rashford smanjio je zaostatak u 78. minuti nakon ubačaja Lukakua.

Prošli vikend kiksao je Chelsea, ovaj vikend Man United, no Man City nastavlja pobjeđivati. Nova žrtva bio je Burnley koji je tri puta vadio loptu iz mreže. City je poveo golom Aguera iz jedanaesterca, Otamendi je u 73. minuti glavom povisio vodstvo na 2-0, dok je konačan rezultat postavio Sane dvije minute kasnije.

Newcastle je u 86. minuti golom Merina slomio otpor Crystal Palacea. Ritchie je ubacio loptu u peterac gostiju, Merino je bio najviši u skoku. Bournemouth je golovima Surmana i Stanislasa iz jedanaesterca poveo 2-0 na poluvremenu u Stokeu, Diouf je uspio samo ublažiti poraz. Tri dana nakon što su otkazali treneru, Leicester City je došao do druge pobjede ove sezone. Autogolom Fernandeza i golom Okazakija prvaci od prije dvije godine su stekli solidno vodstvo, Mawson je uspio samo smanjiti u 56. minuti.

City sada ima 25 bodova, pet više od Uniteda, treći Tottenham ima 17 s utakmicom manje.