Chelsea preokrenuo u golijadi na Stamford Bridgeu

Premier League 21. lis 201715:58 > 16:03
(Photo by David Ramos/Getty Images)

Chelsea je uspio preokrenuti 1-2 protiv Watforda i izbjeći drugi uzastopni ligaški poraz.

Nakon šokantnog poraza kod Crystal Palacea prošlog vikenda, te neodlučeni ishod s Romom u Ligi prvaka sredinom tjedna, Chelsea nije želio i treću utakmicu zaredom ostati bez punog plijena.

A izgledalo je kako će se upravo to dogoditi do 70. minute. Chelsea je poveo spektakularnim golom Pedra u 12. minuti, no u sučevoj nadoknadi prvog dijela, Luiz loše čisti loptu ispred vlastitog gola, ona dolazi do Doucourea koji zabija za izjednačenje.

Novi šok za domaće uslijedio je već u četvrtoj minuti nastavka. Richarlison je primio loptu na lijevoj strani, unutar samog šesnaesterca domaćina, uputio loptu prema sredini gdje se našao potpuno usamljen Pereyra kojemu nije bilo teško zabiti s osam metara.

Chelsea je nastavio pritiskati, a to se konačno isplatilo u 71. minuti kada Batsuhuayi odlično glavom pogađa gol nakon ubačaja Pedra. Preokret je upotpunjen u 87. minuti kada je loptu ubacio u šesnaesterac Watforda ubacio Willian, istu preusmjerio branič gostiju Kabasele točno na glavu Azpilicuete koji pogađa iz blizine. Pobjedu je u sučevoj nadokandi potvrdio još jednom Batsuhuayi.

Chelsea je sada na ljestvici preskočio Watford te zauzima četvrtu poziciju sa 16 bodova, a jedan manje ima današnji gost.