Rooney spasio bod Evertonu, Vlašiću 90 minuta

Premier League 15. lis 201717:06 > 17:19
Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Images

Wayne Rooney iskoristio je jedanaesterac u 90. minuti utakmice spasivši time bod Evertonu na gostovanju kod Brightona

Pred 30 tisuća gledatelja na Amex stadionu u Brightonu, domaćin je remizirao s Evertonom 1-1.

Prvo poluvrijeme je bilo vrlo loše, bez pravih situacija za gol, no u drugom je ipak bilo nešto zanimljivosti. Veliko slavlje domaćih navijača nastupilo je u 82. minuti kada je Knockaert zabio iz blizine, a kad su veći domaći fanovi počeli slaviti pobjedu dogodila se 90. minuta.

Bio je slobodan udarac za Everton, ubačaj u sredinu šesnaesterca i onda nevjerojatna glupost braniča domaćih, Bruna koji laktom pogađa u glavu mladog Calverta-Lewina, ovaj pada na travnjak, a sudac Oliver pokazuje na bijelu točku. Još je nevjerojatnije da Bruno nije dobio niti žuti karton. Wayne Rooney zabija iz jedanaesterca, a odmah zatim ga trener Koeman vadi iz igre pokušavajući pojačati vezni red uvođenjem Toma Daviesa.

U 94. minuti sjajna prilika za Everton, no udarce Mirallasa i Calverta-Lewina briljantno brani Matt Ryan na golu Brightona.

Nikola Vlašić odigrao je vrlo dobro drugu uzastopnu utakmicu za Everton svih 90 minuta.

Brighton i Everton imaju po osam bodova kao još četiri kluba, te drže pozicije 14 i 16 na ljestvici engleskog prvenstva.