Bez golova u najvećem derbiju engleskog nogometa

Premier League 14. lis 201713:36 > 15:25
Shaun Botterill Getty Images Sport

U derbiju i prvom susretu osmog kola Premier lige, Liverpool je na svom Anfieldu dočekao Manchester United, a utakmica je završena bez golova - 0:0

Manchester United je i dalje neporažen od starta sezone, ovo je bio drugi remi za  Josea Mourinha, koji ima i osam pobjeda. Liverpool je već četvrti put u sezoni igrao nerješeno.

Najkonkretniji igrač u prvih 15 minuta na terenu je bio Wijnaldum, koji je uputio dva šuta na gol “Crvenih vragova”, ali je oba puta De Gea sigurno reagirao.

Salah je u 20. minuti imao veliku priliku nakon ubačene lopte Firmina, ali nije uspio savladati Španjolca na vratima Uniteda.

Liverpool je uoči početka derbija predstavio tribinu nazvanu po klupskoj legendi Kennyu Dalglishu.

Shaun Botterill, Getty Images

Blizu gola Manchester United je bio u 29. minuti, kada je Nemanja Matić snažno šutirao s oko 20 metara. Lopta je prošla iznad grede

Pet minuta kasnije, definitivno najbolja prilika na utakmici – Firmino je idealno namjestio loptu za Matipa, De Gea fantastično odbranio, a Salah nakon odbijanca bio neprecizan.

Pred kraj poluvremena, predivnu akciju su izveli igrači Uniteda, Lukaku se našao ispred Mgnoleta, a golman Liverpoola briljantnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Na poluvrijeme se išlo bez golova.

Prva izgledna situacija u drugom poluvremenu dogodila se nakon deset minuta igra, kada je Gomez centirao sa desne strane, a Emre Can prebacio gol De Gee.

Pokušali su Klopp i Mourinho s izmjenama u nastavku, Sturridge, Solanke i Oxlade-Chamberlaine zaigrali su za Liverpool, a Rashford i Lingaard za Manchester, ali su izostali golovi.