Dejan Lovren za SK: U derbiju se traži samo pobjeda

Premier League 13. lis 201712:08 > 12:57
Julian Finney/Getty Images

Dejan Lovren u ekskluzivnom intervjuu za Sportklub najavljuje najveći engleski derbi predstojećeg vikenda, Liverpool protiv Manchester Uniteda.

Novinar Sportkluba, Neven Cvijanović, u Liverpoolu je razgovarao s hrvatskim reprezentativnim braničem, članom Liverpoola, Dejanom Lovrenom koji je najavio najveći derbi engleskog nogometa ovog vikenda, kada na Anfield dolazi Manchester United.

Dejane, kratak osvrt na reprezentaciju, iza nas je emotivan tjedan, reprezentacija je napokon prikazala nogomet kakav očekujemo.

Najvažnije jest da smo pokazali karakter. Ljudi su možda očekivali nešto drugo, da ćemo izgubiti, no mi smo nastavili vjerovati u sebe. Znali smo da imamo znanja i kvalitetu, tu je bio i novi izbornik sa svojim idejama, mislim da je to izgledalo vrlo dobro. Sada mirno čekamo ždrijeb dodatnih kvalifikacija.

Vraćamo se u Liverpool. Ispred nas je veliki derbi s Manchester Unitedom, jeste li zadovoljni kako Liverpool izgleda ove sezone?

Jasno, bio bih najzadovoljniji da smo prvi, no dogodili su se neki rezultati gdje smo izgubili bodove koje nismo smjeli. Srećom, tek je početak sezone, ima dovoljno vremena za nadoknaditi zaostatak. Derbi s Unitedom je najveći u engleskom nogometu, to su uvijek tvrde utakmice, na nama je pokazati karakter i izboriti povoljan rezultat.

Liverpool uvijek ide na pobjede, imaš li kakvu predožbu kako bi mogao izgledati derbi?

Ne razmišljam previše o tome, no vjerujem da će biti tvrda utakmica zbog intenziteta derbija, navijača, rivalstva dvaju klubova. U prošlosti smo često znali igrati neriješeno, no sve ovisi o trenutku, mnogo je i promjena u momčadima što će također utjecati na rezultat.

Mike Egerton/PA Images via Getty Images

Što to čini ovaj dvoboj toliko posebnim?

Ne želim pričati u nekakvim globalnim razmjerima, uspoređivati s drugim ligama, no ovo je najveće rivalstvo u engleskom nogometu, to su dva najveća kluba s najviše trofeja, tu je ta povijest, svaka utakmica priča novu priču.

Već ste igrali ovakve utakmice, sjećate li se nekog detalja kojeg bi istaknuli?

Pada mi na pamet utakmica Europske lige kada smo kod kuće pobijedili 2-0, a na Old Traffordu igrali 1-1, tada smo prošli dalje u natjecanje.

Priprema li Jurgen Klopp neko posebno iznenađenje za ovaj dvoboj?

Ne bih htio naravno govoriti o taktici, međutim Liverpool uvijek igra jednako, s visokim presingom, pokušavamo biti atraktivni gledatelju, zabijati puno golova.

Vi ste dio Liverpoolove defanzivne linije, imate li ideju kako zaustaviti njihove napadače?

United ima kvalitetne napadače, krenulo ih je ove sezone, bit će zahtjevno, imaju najboljeg strijelca lige, cijela ekipa je kvalitetna, ali tu treba pokazati karakter.

Mislite li da Liverpool ove sezone može biti u samom vrhu?

Definitivno, imamo puno utakmica, dosta se toga može promijeniti, svi imaju oscilacije, događaju se i ozljede, mi smo ostali bez Manea, no imamo zamjene, kvalitetne igrače koji se žele nametnuti.

Liverpool je ove sezone igrao neke odlične utakmice, no bilo je i trenutaka kada ste pokazivali puno rupa u igri, kako anulirati te situacije?

Moram učiti od pogrešaka, isto tako, nije jednako igrati protiv Arsenala ili protiv Burnleyja, prvi će napadati, drugi će postaviti obrambeni zid od sedam igrača, teško je to ponekad probiti. Moramo biti strpljivi, graditi napade na pravi način, stvarati prilike, ali biti i smireni, nikako paničariti.

Navijači Liverpoola su poznati kao vrlo zahtjevni, da li osjećate pritisak igranja u takvoj atmosferi, kada znate da morate pobijediti?

Jasno, postoji pritisak jer je Liverpool velik klub, no zato smo ovdje, klub je vjerovao u nas, moraš prihvatiti tu atmosferu i boriti se na terenu, na kraju, sve ovisi o tebi samome.

Znamo da Liverpool ima mnogo navijača u Hrvatskoj, Srbiji, Makedoniji i šire gdje prate englesku ligu preko Sportkluba, imaš li kakvu poruku za njih?

Želim se svima zahvaliti što nas bodre, ljudi nam ostavljaju poruke podrške preko društvenih mreža, nadam se da ćemo svi zajedno slaviti pobjedu ovog vikenda.

Dvoboj Liverpoola i Manchester Uniteda na rasporedu je u subotu, 14. listopada s početkom u 13:30h. Najveći engleski derbi možete pratiti na kanalu Sportklub 1.