Magija Alexisa, Arsenal obradovao Wengera za jubilej

Premier League 1. lis 201714:38 > 14:38
Julian Finney, Getty Images

Nogometaši Arsenala ostvarili su treću pobedu u četiri poslijednje ligaške utakmice, nakon što su u susretu sedme runde pobijedili Brighton s 2:0 golovima Monreala i Iwobija.

Prvi put od 1983. godine te dvije momčadi sastale su se u ligi i počelo je u velikom stilu, pošto je Lacazette poslije samo 65 sekundi zatresao stativu gostiju.

Prije točno 21 godinu Arsene Wenger sjeo je na klupu Arsenala, a njegovi momci nisu željeli pokvariti jubilej, pa su poveli u 17. minuti – poslije kornera i gužve u šesnaestercu, lopta se odbila do Monreala, koji je s desetak metara smješta u mrežu.

Bio je to prvi Monrealov gol u Premijer ligi od ožujka 2013. godine, poslije točno 1660 dana.

Međutim, gosti se nisu dali i poslije lukavo izvedenog slobodnog udarca u 23. minuti sreća je spasla Arsenal jer je lopta završila na stativi posle udarca Marcha.

U narednih nekoliko minuta Brighton je pritiskao, ali je u 33. minuti Arsenal umalo duplirao vođstvo, ali je Lacazette bio sebičan i nije dodao loptu do Sancheza.

Golman Matt Ryan spasio je goste u 42. minuti poslije kontre i šuta Ramseyja, ali sve to bio je samo uvod u još veću nadmoć Topnika u nastavku. Arsenal je bio odlučan i već u 56. minuti postigao je drugi gol – divno Sančesovo dodavanje petom iskoristio je Alex Iwobi, koji je imao vremena namjestiti se i zakucati loptu u gol gostiju.

Od početka prošle sezone Sanchez je upisao 24 gola i 11 asistencija, potom je Arsenal dominirao i trebao je postići još neki gol, a najbolju šansu da se vrati u meč Brighton je imao preko Murraya na šest minuta do kraja.

Arsenal je sada peti na tablici s 13 bodova, dok je Brighton na 14. poziciji sa sedam osvojenih bodova.