PL: Manchester City slavio na Stamford Bridgeu

Clive Rose Getty Images Sport

Derbi osmog kola Premier lige pripao je nogometašima Manchester Cityja, koji su slavili pogotkom Kevinea De Bruynea.

Manchester City je slavio na gostovanju kod Chelsea s minimalnih 1:0 i ponovno preuzeo vrh Premier lige.

Prvi dio utakmice obilježila je ozljeda Alvara Morate koji je u 35. minuti morao napustiti teren, a zamijenio ga je Willian. To je svakako promijenilo planove Antonija Contea za ovaj dvoboj,ali i igru domaćina.

Manchester City je pokazao kako može igrati i bez ozljeđenog Sergia Aguera. City je zatvorio sve prilaze svom golu, napadali su igrači Pepa Guardiole, pritiskali i na kraju došli do pogotka.

Kevin De Bruyne je bio strijelac jedinog pogotka, na asistenciju Gabriela Jesusa u 67. minuti.

Chelsea je nešto brže zaigrao nakon gola, ali nije uspio promijeniti rezultat u svoju korist.

City se vraća na prvo mjesto na tablici s gol razlikom boljom za jedan gol od Uniteda.