Sportklub na utakmicama Premier lige (najava)

Mike Hewitt/Getty Images

U 7. kolu engleske Premier lige očekuje nas nekoliko zanimljivih dvoboja, a posebnu pažnju će privući dvoboj između Chelsea i Manchester Cityja. Sportklub televizija će imati zanimljive izvještaje UŽIVO s utakmica Chelsea-Manchester City i Everton-Burnley.

Mike Hewitt/Getty Images

CHELSEA – MANCHESTER CITY (SK1 18:30,30.09)

U derbiju kola engleske Premier lige Chelsea na Stamford Bridgeu dočekuje momčad Manchester Cityja. To je dvoboj trenutno prvoplasirane i trećeplasirane momčadi prvenstva, a “Građani” imaju tri boda više od “Plavaca”.

Četiri pobjede u nizu za vodeći klub engleskog Premiershipa nije ništa neobično, ali brojke 1:2, 5:0, 0:6 i 5:0 zasigurno traže veliki respekt. Upravo taj niz ima Manchester City pred subotnji ogled s Chelseajem. Čini se da je jedina otežavajuća okolnost izostanak Aguera koji je u prometnoj nesreći slomio rebro. Velika gol razlika samo je jedan od pluseva koju pred ovaj ogled ima Manchester City. Naime, domaćini ne mogu računati na čak dvojicu svojih igrača. Vezni igrač Daniel Drinkwater ostat će na klupi zbog ozljede lista, dok je David Luiz još ovo kolo suspendiran zbog drugog žutog kartona kojeg je zaradio na utakmici s Arsenalom.

Unatoč tome, Chelsea ne strahuje pretjerano. U posljednja dva međusobna ogleda je slavio i na domaćem i na gostujućem terenu. Ipak, velike su šanse da se niz ne nastavi jer je ova sezona, čini se, Cityjeva. Ekipa Sportkluba bitu će UŽIVO na stadionu Stamford Bridge i imati zanimljive priloge nakon i uoči susreta.

MANCHESTER UNITED – CRYSTAL PALACE (SK1 16:00,30.09)

Nogometaši Manchester Uniteda dočekuju na Old Traffordu momčad Crystal Palacea i s obzirom na trenutnu formu i povijest međusobnih ogleda, u ovaj dvoboj ulaze kao veliki favoriti. Momčad Jose Mourinha je dosad u prvenstvu ostvarila pet pobjeda i samo jedan neriješeni rezultat, a i u Ligi prvaka briljiraju s dvije uvjerljive pobjede. S druge strane Crystal Palace ima dijametralno suprotnu sezonu, posljednji su u prvenstvu bez bodova. U svih šest nastupa ove sezone doživjeli su poraz, Nizozemac Frank de Boer je već bivši i navijači Palacea se nadaju boljim rezultatima pod vodstvom novog trenera Roya Hodgsona. Ipak, sve osim pobjede “Crvenih vragova” bi bilo veliko iznenađenje.

WEST HAM – SWANSEA

Za momčad Slavena Bilića svaka je utakmica kao finale Kupa, tako je i sam Bilić najavio dvoboj za vikend protiv Swansea. “Čekićari” su ušli katastrofalno u sezonu, upisali su tri poraza u prve tri utakmice, i odmah se počelo spominjati da je Bilić bivši. Ipak, West Ham je u iduće tri utakmice osvojio 4 boda, u Kupu su ostvarili pobjedu i sad je bar malo mirnija situacija. U posljednjem kolu su poraženi od Tottenhama u gradskom derbiju, ali Bilić je rekao kako je vidljiv napredak u igri njegove momčadi. S druge strane Swansea ima samo bod više od West Hama i sigurno je protivnik protiv kojeg “Čekićari” moraju tražiti sva tri boda.

OSTALI PAROVI 7. KOLA PREMIER LIGE:

HUDDERSFIELD-TOTTENHAM

BOURNEMOUTH-LEICESTER