City nemilosrdan prema "desetkovanom" Liverpoolu

Premier League 9. ruj 201713:29 > 15:14
Getty Images Sport, Michael Regan

Ekipa Manchester Cityja uvjerljivo je pobijedila Liverpool na Etihadu 5:0 u derbiju četvrtog kola Premierlige.

Utakmicu je obilježila situacija iz 37. minute kad je poslije sudara Manea i Edersona na 20 metara od gola, napadač Redsa, zbog visoko podignute noge i udarca u glavu brazilskog golmana, dobio izravan crveni karton.

U narednih nekoliko minuta Edersonu je ukazivana medicinska pomoć, poslije čega je on na nosilima iznesen s terena.

Do tog trenutka, Liverpool je bio bolji suparnik, usprkos vodstvu Cityja preko Aguera u 24. minuti.

Sa igračem više City je dominirao na terenu u potpunosti pa stoga i ne čudi ovako uvjerljiv rezultat na kraju.

Gabriel Jesus je golovima šestoj minuti nadoknade prvog dijela i na startu drugog, u 53. minuti, riješio pitanje pobjednika. Do kraja utakmice priliku s klupe je iskoristio i Sane, koji je bio strijelac u 77. i 91. minuti.

To je prva pobjeda Cityja poslije pet utakmica protiv Liverpoola i najuvjerljiviji poraz koji je Jurgen Klopp doživio kao trener.

Poslije ove pobjede Građani imaju 10 bodova, dok je Liverpool ostao na sedam.