Everton ne odustaje od Coste

Bryn Lennon/Getty Images

Nogometni klub Everton želi dovesti Diega Costu u svoju redove.

Napadač je otišao u Madrid gdje pregovora s čelnicima Atletico Madrida oko svog povratka u taj klub, ali ipak teško je povjerovati da će do realizacije doći.

Madriđani nude odštetu koji čelnici Chelseaja smatraju malim, tako da ga nisu voljni pustiti tamo.

Costa bi u slučaju da ipak prijeđe u Atletico morao da ide šest meseci na pozajmicu u Deportivo jer je Atleticu zabranjeno do kraja godine da registrira nove igrače.

S druge strane Everton i dalje želi dovesti Costu, a kako stvari stoje njima novac ne predstavlja problem.

„Naravno da želimo pojačanja za budućnost, ali ako možemo dobiti neke od trenutno najboljih igrača, onda zašto da ne? Na šest mjeseci, godinu ili dvije. Imamo kapacitet da dovodimo dobre igrače, ali ne igramo u Ligi prvaka zbog čega nam je teže da dobijemo pristanak nekih od njih“, rekao je Ronald Koeman.