Fernandez: Želimo Coutinha, ali je komplicirano

Alex Livesey/Getty Images)

Iako svi očekuju da Barcelona zakuca na vrata Liverpoola sa novom ponudom za Philippea Coutinha, sportski direktor katalonskog giganta objasnio je zašto je teško kupiti dobrog igrača čak i kada imaš novac.

“Nije to samo problem koji ima Barcelona. Svaki klub koji želi kupiti kvalitetnog igrača suočava se sa nezgodnom situacijom na tržištu. Svi žele dobre igrače, zbog toga tržište i postoji. Nemaju svi u ugovorima otkupne klauzule i to dodatno komplicira stvari. Pregovaramo sa nekoliko klubova kako bismo doveli nekoliko dobrih igrača, ali svjesni smo svih stvari koje mogu zakomplicirati te pregovore”, objašnjava sportski direktor Barcelone Roberto Fernández.

“Coutinho je jedan od igrača koje bismo rado voljeli vidjetio u našem timu i to nije nova vijest. On je sjajan igrač koji je u pravim godinama i koji bi se lako prilagodio našem stilu igre. Imamo još vremena do kraja prijelaznog roka. Voljeli bismo da stvari idu malo brže, ali ne pitamo se samo mi hoće li se taj transfer ostvariti ili ne”, rekao je Fernandez koji je također rekao kako bi “neki igrači morali otići kako bi bilo mjesta za nova pojačanja” i najavio da bi Katalonci možda bili i spremni da uz novac pošalju na Anfield jednog ili dvojicu igrača u zamenu za Coutinha.

Ta ponuda “zamjene igrača” mogla bi čini se dodatno zakomplicirati ionako zamršenu situaciju na relaciji Liverpool – Coutinho – Barcelona, ali hoće li se nešto od toga ostvariti, to ćemo još vidjeti.

Liverpool i dalje čvrsto stoji pri odluci da Coutinho nije na prodaju i da nije u timu zbog ozljede a ne zbog toga što je rekao da ne želi više igrati za Liverpool.