Wenger: Ko zna hoće li se Neymar isplatiti…

Clive Mason, Getty Images Sport

Trener Arsenala Arsen Wenger optimističan je u pogledu toga da će Mesut Ozil i Alexis Sanchez potpisati nove ugovore sa klubom.

Obojica će biti slobodni igrači na ljeto i Arsenal riskira pretrpjeti veliki financijski udarac ukoliko oni odu bez nadoknade, a Wenger ističe da novac nije osnovni faktor odlučivanja za njih dvojicu, već rezultati.

“I Ozil i Sanchez sretni su u klubu, ali nakon toga treba izaći u susret njihovim potrebama – i financijskim i natjecateljskim. Mislim da imamo veće šanse da produže ugovore ako ispunimo njihove potrebe na terenu“, kaže francuski stručnjak o nogometašima koji navodno traže oko 250.000 funti tjedno.

Wenger tijekom cijelog ljeta govori da bi ih radije pustio da odu bez nadoknade nego ih prodao nekom od glavnih protivnika, ali nije kritizirao Chelsea što je pustio Matića u Manchester United. Uostalom, i on je 2012. godine prodao Van Persija također u United.

“Svaki klub ima drugačiju politiku i to treba poštovati. Analiziraju se godine igrača, novac koji se dobija i nikada ne treba reći nikad, pa i ja sam prodao Van Persija. Ipak, to nije idealno iz očiglednih razloga – slabiš svoj, a jačaš protivnički tim“.

Neizbježna tema bio je i transfer Neymara u PSG.

“Teško je napraviti računicu, pogotovo taj odnos između toga koliko je netko plaćen i koliko će se isplatiti. Kako izmjeriti koliko Neymar donosi, hoće li vratiti tih 300 miliona PSG-u? Nemoguće je reći. Postoji racionalni dio i onaj iracionalni – strast, ego, ponos, kako god želite“ kaže Wenger.