PL: Težak poraz Chelsea, Everton minimalno

Getty images/Dan Mullan

Prvak Engleske Chelsea šokantnim porazom započeo je novu sezonu. Wayne Rooney je na najbolji način obilježio povratak na Goodison, do povijesnog trijumfa stigao je novi premijerligaš Huddersfield.

Porazu aktualnog prvaka od Burnleya (2:3) umnogome je doprinjela odluka sudca Pousona kad je u 14. minuti pokazao direktan crveni karton kapetanu Cahillu zbog starta nad Defourom.

Kola su krenula nizbrdo deset minuta kasnije, kada je Vokes postigao prvi gol na susretu.

Još veći udarac za “Plavce” uslijedio je u 39. minuti – Ward je posle sjajnog prodora po lijevoj strani povisio na 0:2.

Agoniju domaćeg tima u prvom poluvremenu upotpunio je Vokes drugim golom na susretu, dvije minute prije odlaska na odmor.

U nastavku, dva gola za Chelsea i još jedno isključenje. Prvo je Morata smanjio na 1:3 u 69. minuti, Fabregas je dobio drugi žuti karton u 80. minuti, a tri minuta prije kraja susreta David Luis je doveo Chelsea do 2:3. Gosti su ipak uspjeli sačuvati prednost do kraja i doći do tri boda.

Wayne Rooney nije mogao zamisliti bolji povratak na Goodison. Golom u posljednjoj minuti prvog poluvremena donio je pobjedu Evertonu nad Stokeom. Bio je to njegov 199. gol u Premier Ligi.

Getty images/Jan Kruger

Southampton i Swansea igrali su bez golova, WBA je pogotkom Hegazija slavio protiv Bornemoutha. Novi prvoligaš Huddersfield je došao do povijesne pobjede.