Arsenal bolji od Chelseaja nakon penala

Getty Images/Laurence Griffiths

Nogometaši Arsenala po 15. put su osvojili Community Shield, svojevrsni engleski superkup, nakon što su u nedjeljnom dvoboju, odigranom pred 85.437 na rasprodanom Wembleyju, svladali Chelsea sa 2-1 (0-0, 1-1) boljim izvođenjem jedanaesteraca.

Nakon prvog poluvremena u kojem nije bilo pogodaka, momčad aktualnog engleskog prvaka došla je u vodstvo već u prvoj minuti nastavka pogotkom nigerijskog braniča Victora Mosesa koji je dobro reagirao na ubačaj Garyja Cahilla.

Arsenal je do izjednačujućeg pogotka stigao u 82. minuti, nakon prekršaja Pedra koji je zbog oštrog starta s leđa zaradio izravan crveni karton. Nakon ubačaja Xake najviše je skočio Sead Kolašinac i glavom s pet metara svladao Thibauta Courtoisa.

Bio je to konačan rezultat nakon odigranih 90 minuta pa je odluka o osvajaču Community Shielda pala boljim izvođenjem jedanaesteraca, koje je provedeno po novom sustavu, u kojem prva momčad izvodi jedan udarac, a potom se izmjenjuju serije sa po dva izvođača iz svake ekipe.

U takvom sustavu profitirao je Arsenal. Chelsea je poveo preko Cahilla, potom su za Arsenal precizni bili Walcott i Monreal, da bi sljedeće dva udarca bila kobna za momčad Antonia Contea. Prvo je vratar Thibaut Courtois poslao loptu preko vrata, a Alvaro Morata pogodio vanjski dio vratnice. Oxlade-Chamberlain i Giroud su bili precizni te je momčad Arsenea Wengera po 15. put u povijesti osvojila ovaj trofej, čime se na vječnoj ljestvici izjednačila sa Liverpoolom na drugom mjestu, iza Manchester Uniteda koji je Community Shield osvajao 21. put.

Chelsea je ostao na četiri trofeja, a osam puta su poraženi. Arsenal je osvojio treći Community Shield u posljednje četiri godine, a topnici su i u prethodnom trijumfu, 2015. godine, do trofeja stigli pobijedivši Chelsea.