Sky: Van Dijk Liverpoolov do kraja prijelaznog roka

Clive Rose/Getty Images

Renomirani "Sky Sports" objavio je da defanzivac Southamptona Virgil van Dijk očekuje da do kraja prijelaznog roka završi u Liverpoolu.

Do ove informacije “Sky” je došao preko izvora bliskog igraču. Do prije nekoliko tjedana Liverpoolova akcija dovođenja Van Dijka imala je priličnu dinamiku, ali onda su pregovori jednostavno zastali. Iz Southamptona su optužili klub sa Merseysidea da ih je zaobilazio u pregovorima i da su vršili pritisak na igrača, a uslijedilo je ispričavanje “Redsa” uz konstataciju da više nisu zainteresirani za nizozemskog defanzivca.

Ipak, ako je vjerovati ovoj informaciji “Sky Sports” izgleda da je sve to bila predstava za javnost, a da dva kluba uveliko vode tajne pregovore. Sve u svemu, ponovo se pojačava mogućnost da sjajni defanzivac na kraju završi na Anfieldu.