Conte potpisuje novi ugovor sa Chelseajem

Laurence Griffiths/Getty Images

Trener Chelseja Antonio conte u narednih nekoliko dana trebao bi riješiti sve nedoumice oko svoje budućnosti, a talijanski mediji prenose da će potpisati novi ugovor s Chelseajem.

Uprkos tome što je osvojio Premier ligu u svojoj prvoj sezoni na Otoku, Conte je u posljednjih nekoliko tjedana bio predmet nagađanja.

Tako su se pojavili nagoveštaji da je nekadašnji izbornik Italije nezadovoljan na „Stamford Bridgeu“, posebno zbog nedovoljnog angažmana londonskog kluba oko dovođenja pojačanja. Nekoliko talijanskih klubova ga je pokušalo nagovoriti da se vrati u Italiju, ali posljednje informacije ukazuju da se tako nešto neće dogoditi, bar ne u skorije vrijeme.

Talijanski stručnjak je prošlog ljeta potpisao trogodišnji ugovor s Chelseajem, ali „Sky Italia“ prenosi da će potpisati novi ugovor.