Costa "odobrio" odlazak, Chelsea dovodi Rodrigueza

Getty images/Michael Regan

Napadač Chelseja Diego Costa ne isključuje mogućnost odlaska iz Londona, ali samo pod uvjetom da ima zagarantirano mjesto u timu.

Getty Image/ Denis Doyle

Brazilac sa španjolskom putovnicom ima ugovor s prvakom Engleske” do 2019. godine i sve je u rukama čelnika “plavaca”.

Klub mora odlučiti što će da radi sa mnom. Imam ugovor još dvije godine. Moram pričekati odluku rukovodstva. Ako mi je suđeno da odem odlučit ću o svojoj budućnosti“, rekao je Costa.

Nekadašnji napadač Atletico Madrida prošlog ljeta bio je na korak do povratka među u taj klub, a u međuvremenu interes za njega pokazali su kineski klubovi.

“Ne želim otići negdje i sjediti na klupi. Spreman sam napustiti Chelsea, ali samo pod uvjetom da stalno igram“. Atletico je dobar izbor. Milan? To je veliki klub sa impresivnom povijesti“, naglasio je Costa.

Dvadesetdevetogodišnji nogometaš je prošle sezone u Premier ligi postigao 20 golova.

U isto vreme “As” navodi da je Chelsea najbliži angažmanu napadača Real Madrida Jamesa Rodrigueza. Kolumbijac bi se na “Stamford Bridge” mogao preseliti za 70-80 milijuna eura.

Madriđani planiraju prodati i Alvara Moratu Manchester Unitedu i od novca od ova dva transfera angažirati Kyliana Mbappéa iz Monaca.