Wenger ostaje još dvije godine u Arsenalu

Ian Walton, Getty Images Sport

Francuski trener bio je na meti jednog broja navijača ove sezone, zbog slabijih rezultata Arsenala, ali po svemu sudeći ni činjenica kako klub poslije 19 godina neće igrati Ligu prvaka nije bila dovoljna za promjenu trenera.

Legendarnom treneru, koji je u crveno-bijelom dijelu Londona od 1996. ugovor ističe na kraju sezone, ali kako prenosi ESPN uprava mu je spremila ugovor na još dvije godine. Iako Topnici poslije skoro dva desetljeća, nisu izborili plasman u Ligu prvaka, uprava kluba je očigledno zadovoljna poslom koji Wenger obavlja, a na raspoloženje je vjerojatno uticao i osvojeni FA kup, čime je Arsenal ponovo izbio na prvo mjesto vječne liste u ovom natjecanju.

Od kada je trener Arsenala, Wenger je osvojio tri Premier lige, čak sedam FA kupova što ga čini najtrofejnijim trenerom u ovom natjecanju, a bio je i finalist Lige prvaka i Kupa UEFA-e. Prie toga je s Monacom osvojio prvenstvo i Kup Francuske, a sa Nagoyom Carski kup i superkup Japana.