Chelsea otkazao slavlje

Michael Regan, Getty Images

Novi prvak Premier lige Chelsea neće proslaviti osvajanje titule na ulicama Londona zbog, kako se navodi u priopčenju kluba, "poštovanja svih žrtava napada u Manchesteru, ali i zbog rizika da se napad ne ponovi".

U klubu je planirano da se u sklopu ceremonije proslave titule igrači voze ulicama Londona klupskim autobusom i pozdrave sve navijače koji su im pružali podršku tijekom cijele sezone.

Ipak, u dogovoru sa nadležnim organima koji brinu o sigurnosti grada, ali i države, odlučeno je da se ceremonija otkaže.

Igrači će u finalu FA Kupa s Arsenalom u subotu nositi crni flor na dresovima i na taj način odati počast svim žrtvama terorističkog napada u Manchesteru, u kojem su nakon koncerta pjevačice Ariane Grande, u bombaškom napadu nastradale 22 osobe.

Svi u nogometnom klubu Chelsea suosećaju s obiteljima žrtava terorističkog napada. Sve misli usmjerene su prema žrtvama napada, njihovim obiteljima i prijateljima. Smatramo kako je vrlo nepristojno da u takvim trenucima slavimo na ulicama Engleske. Također, savjetujući se sa nadležnim organima zaključili smo kako to ne bi bilo ni sigurno za stanovnike Londona. Čvrsto vjerujemo da je to u interesu svih nas i da će naši navijači to razumijeti. Chelsea će i na financijski način pomoći svima koji su pogođeni nesrećom u Manchesteru“, stoji u službenom priopčenju kluba.

Finalna utakmica FA Kupa između Chelseaja i Arsenala na programu je u subotu od 18 sati i 30 minuta.