Potpuna dominacija: Kante igrač sezone u Premier ligi

Premier League 21. svi 201711:29 > 11:31
Michael Regan, Getty Images

Veznjak Chelsea N'Golo Kante proglašen je za najboljeg igrača engleske Premier lige u sezoni 2016/17. u izboru eksperata, kapetena klubova Premier lige i navijača.

Francuz je prošlog ljeta iz šampionske momčadi Leicestera došao na “Stamford Bridge” i u prvoj sezoni u dresu “plavih” drugu godinu uzastopno osvojio je titulu prvaka.

Uz 26-godišnjeg Kantea kandidati za prestižno priznanje bili su njegovi suigrači Eden Hazard i Cesar Azpilicueta, potom Harry Kane, Dele Alli, Jan Vertonghen (Tottenham), Romelu Lukaku (Everton) i Aleksis Sanchez (Arsenal).

Ranije je Francuz proglašen za najboljeg igrače sezone u Premier ligi u izboru profesionalnog udruženja nogometaša (PFA) i engleskih sportskih novinara.