Klopp: Ako me otpuste neka me nasljedi Gerrard

Shaun Botterill, Getty Images Sport

Trener Liverpoola Jurgen Klopp je istaknuo da bi, kada jednog dana napusti klupu Redsa, na njoj rado vidio legendarnog kapetana kluba s "Anfielda" Stevena Gerrarda.

Steven Gerrard je od 1998. do 2015. godine nosio crveni dres Liverpoola, pa je stekao status klupske legende, a zatim se na kratko preselio u LA Galaxy.

On se u veljači vratio u klub kao trener u Liverpoolovoj akademiji, a prošlog mjeseca je postavljen za trenera tima do 18 godina.

Klopp je preporučio Gerrarda za trenersku ulogu, a sada kaže kako želi da on baš bude njegov nasljednik.

“Kakav čovjek. Pa on je fantastičan. Savršeno je što smo ga mogli uključiti u rad kluba. Rekao sam mu, da kada odem, ili me otpuste, želim da bude moj nasljednik. Postarat ću se da dobije sve neophodne informacije. Kada se prikljućite klubu kao što je Liverpool imate veliku odgovornost za budućnost. A ovom klubu u budućnosti su neophodne legende kao Gerrard na ključnim pozicijama”, rekao je Klopp

Alex Livesey/Getty Images