Pochettino: Ne marim za Arsenal, mislim o tituli

Shaun Botterill/Getty Images

Trener Tottenhama Mauricio Pochettino smatra da njegov tim sada može puno bolje nositi se s pritiskom nego što je to bio slučaj prošle sezone u ovo vrijeme.

Tottenhamu je prošle sezone izmaknula titula kada su pred kraj prvenstva od potencijalnih 12 uspjeli uzeti svega dva boda, pa je Leicester iznenađujuće osvojio trofej.

Ove sezone Tottenham izaziva Chelsea, koji ima četiri boda više pet kola prije kraja Premier lige.

S jedne strane tu je motivacija, a s druge i želja za dokazivanjem. Moramo pronaći rješenje za sve izazove koji su pred nama. Tim je dosta zreliji nego prethodne sezone i ovo sada je potpuno drugačija situacija. Osjećam da tim sada ima više kapaciteta da se bori s pritiskom, da se bori za titulu. Pobjedili ili izgubili, mislim da je tim na višem nivou nego ranije“, kaže Pochettino.

Tottenham u slijedećem kolu očekuje dvoboj s Arsenalom, u nedjelju od 17.30, uz prijenos na Sport klubu.

Važno nam je da pobjedimo jer znamo koliko znači dobiti Arsenal u derbiju, a ne zato što bi nam to osiguralo da budemo iznad njih na tablici. Ne marim za Arsenal, fokusiran sam na svoj klub, naše navijače i na to da osvojimo Premier ligu“, zaključuje Pochettino.

Posljednju titulu u Premier ligi Tottenham je osvojio 1961. godine.