Rooney napokon zabio, poraz Redsa i ozljeda Lovrena

Premier League 23. tra 201719:16 > 19:44
Getty Images/Bryn Lennon

U 34. kolu Premier lige Manchester United je u nedjelju u gostima dobio Burnley sa 2-0 golovima Anthonyja Martiala (21) i Waynea Rooneyja (39).

Ian Walton/Getty Images

Za 31-godišnjeg Rooneyja, koji je najbolji strijelac u povijesti “crvenih vragova”, ovo je bio tek drugi nastup u početnoj postavi Uniteda u 2017. godini, te tek treći prvenstveni gol ove sezone. Rooney je za United zabio 251 gol, a iza njega je legendarni Bobby Charlton sa 249.

Manchester United, koji je na petom mjestu, ima bod manje od četvrtoplasiranog Manchester Cityja, a u četvrtak ta dva kluba na stadionu Cityja igraju zaostalu utakmicu 26. kola.

Liverpool je na svom stadionu protiv Crystal Palacea neočekivano izgubio sa 1-2. Domaćini su poveli golom Philippea Coutinha (24), a poravnao je Christian Benteke (42). Nakon kornera u 74. minuti Christian Benteke pokraj neopreznog Lovrena zabija za pobjedu Crystal Palacea.

Hrvatski stoper Dejan Lovren za Liverpool je igrao do 79. minute, kada je zbog ozljede napustio teren.