Pochettino: Lako je s Barcom osvajati trofeje…

Shaun Botterill/Getty Images

Menadžer Tottenhama Mauricio Pochettino kaže da je već sami plasman u Ligu prvaka uspjeh za njegovu momčad.

Prošle sezone Spursi su bili treći, a sada su drugi sa četiri boda zaostatka u odnosu na Chelsea – još se bore za titulu, ali argentinski stručnjak pokušava spustiti očekivanja.

“Ovdje u Tottenhamu biti među prva četiri ogroman je uspjeh. Da, mogu se osvajati trofeji, ali s kojim klubovima? Normalno je osvajati titule s Barcelonom, Real Madridom, Bayern Munchenom, možda Juventusom, Portom u Portugalu“, kaže Pochettino i dodaje:

“Sa velikim klubom već si blizu titule. Pogledajte Barcelonu s Guardiolom, Villanovom, Rijkaardom, Enriqueom – različiti treneri, ali svi su bili uspješni s istom grupom igrača. Za mene je uspjeh s Tottenhamom plasman među četiri, možda i veći nego trofej sa Barcom“.

Ipak, Pochettino naglašava da sanja o trofejima i dodaje:

“Da, sanjam, kao što sam s Espanyolom osvojio dva Kupa kralja – hej, s Espanyolom! Zato se divim Diegu Simeoneu u Atletico Madridu, toliko je teško s njima pobijeđivati i zato on zaslužuje još više priznanja nego što mu se odaje“.