Carragher o Arsenalu: Kukavice koje odustaju od izazova

Matthew Lewis, Getty Images Sport

Crystal Palace pobjedio je u ponedjeljak navečer Arsenal (3:0) prvi put od kada na klupi tima iz Sjevernog Londona sjedi Arsene Wenger, a jedan od glasnijih kritičara Arsenala bio je Jamie Carragher.

Arsenal je vezao tri poraza na gostovanjima u Premier ligi, a nekadašnji defanzivac Liverpoola bio je zgrožen igrom njihovom igrom.

“Mislim da je Crystal Palace više htio pobjedu. To je bilo jasno od prve minute utakmice”, rekao je Carragher u svojoj analizi nakon utakmice.

Brutalno iskren, kao i uvijek, Carragher nije štedio Wengerove igrače.

Walcott kaže da ovo nije Arsenal, on nema pojma. Upravo je ovo Arsenal. Ovakvi su u posljednjih 10 – 15 godina, s tim što povremeno odigraju dobru sezonu. Ponekada se igrači zaista trude, ali nemojte mi objašnjavati nakon utakmice što ste radili, pokažite to na terenu. Sada igrači, kao, žele promjenu. Ja zaista izuzetno poštujem Wengera, ali sada je zaista vrijeme za promjenu”, ocjenio je Carragher.

“Cijeli klub ima problem i čini mi se da je to što su se uvijek mirili s mjestom među prva četiri sada postao teret. Zaboravite top četiri, to ne bi smjela biti Arsenalova taktika – igrajte za trofej, a ne za top četiri”, ljutit je bio Carragher.

“Izgubili su ono nešto lijepo što ih je krasilo. Graeme Souness je to najljepše objasnio kada je rekao da su oni ekipa koju čine nečiji zetovi. Da li bi neko sada pristao da se njegova kćer zabavlja sa nekim od njih? Je li to tip muškarca kojeg želite za svoje dijete? Kukavice koje se povlače pred izazovom! Od vrha do samog dna – to je ovaj klub sada”, jasan je bio nekadašnji igrač Liverpoola.