Trijumf Liverpoola u 'Merseyside derbiju'

Premier League 1. tra 201713:07 > 15:25
Clive Brunskill, Getty Images Sport

U prvoj utakmici 30. kola engleske Premier lige nogometaši Liverpoola svladali su gradskog suparnika Everton sa 3-1 u 228. 'Merseyside derbiju' odigranom u subotu na Anfieldu, čime se momčad Juergena Kloppa bodovno (59) izjednačila s drugoplasiranim Tottenhamom.

Liverpool je bolje otvorio dvboj, a do pogotka je stigao već u osmoj minuti, kada je Sadio Mane zatresao mrežu.

Reprezentativac Senegala je započeo akciju na sredini terena, loptu je dodao Firminu, koji ju je odmah prosljedio nazad do Manea. Napadač Liverpoola se sjurio ka golu, izdržao sve nalete defanzivaca “Karamela” i pored Roblesa poslao loptu po zemlji u “malu mrežu”.

Everton je put do gola Simona Minolea pronašao u 28. minuti, kada je mladi defanzivac Pennington postigao pogodak iz peterca poslije kornera.

Zanimljivost je da 22-godišnji Pennington prvi put igra derbi, da je prvi put bio strijelac za Everton i to u provoj utakmici u Premier ligi u sezoni.

Gosti su samo tri minute držali jedan bod, jer je već u 31. minuti Brazilac Philippe Coutinho preciznim udarcem s 15-ak metara svladao Roblesa.

Juergen Klopp je u 57. minuti Manea zamijenio Divockom Origijem, a belgijski napadač je već u 60. minuti pobjegao obrani Evertona i s ruba kaznenog prostora pogodio za 3-1.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren bio je u početnoj postavi Liverpoola i vrlo je dobro obavio svoj posao zaustavljanja Evertonovih napadača. U 40. minuti je zbog grubog i neopreznog starta na Lovrenu žuti karton zaradio Barkley, a naš je nogometaš srećom prošao bez ozbiljnije ozljede te je mogao nastaviti dvoboj.