Revija promašaja u remiju na Etihadu

Premier League 19. ožu 201717:28 > 19:22
Getty Images/Laurence Griffiths

Manchester City i Liverpool odigrali su dramatičan derbi 29. kola Premier Lige na Etihadu, viđena su dva gola i mnoštvo nevjerojatnih promašaja, na kraju podjela bodova - 1: 1.

Dvije momčadi su odigrale odlično i uzbudljivo prvo poluvrijeme, s nekoliko velikih prilika na obje strane. Sadio Mane je propustio najbolju šansu za “Redse”, Fernandinho i Sterling su u istom napadu propustili zatresti mrežu Mignoleta.

Liverpool je prvi stigao do pogotka i to u šestoj minuti drugog poluvremena. Gaël Clichy je naletio na Firmina u šesnaestercu, sudac Michael Oliver pokazao na bijelu točku, a precizan s 11 metara bio je James Milner. Bio je to sedmi gol iskusnog nogometaša iz penala ove sezone.

Desetak minuta kasnije, Liverpool je mogao i povećati prednost, ali je Caballero odlično intervenirao ispred Firmina. Gol je potpuno šokirao domaću momčad, koja je jedno vrijeme djelovala bezidejno i podsjetila na utakmicu s Monacom. Ipak, u 69. minuti izjednačenje – fantastična lopta De Bruynea za Aguera s desne strane, Argentinac u svom stilu postiže gol, peti u dvobojima s Liverpoolom. Svih pet je postigao na Etihadu.

Getty images/Michael Regan

U 76. minuti, “nesretni” De Bruyne pogađa vratnicu, po sedmi put u Premier Ligi ove sezone. U 80. minuti, nevjerojatan promašaj Adama Lallane pred golom Cityja, promašio je cijelu loptu u sjajnoj situaciji na pet metara od gola.

Reviju velikih promašaja upotpunio je Aguero u drugoj minuti nadoknade.

City na šestoj uzastopnoj utakmici nije uspio svladati Liverpool.