Manchester United slavio kod Boroa, preuzeo 5. mjesto

Premier League 19. ožu 201714:48 > 14:58
John Peters/Man Utd via Getty Images

U utakmici 29.kola Premier lige, na Riversideu u Middlesbroughu, igrali su istoimeni domaćin i Manchester United. Bila je to prva utakmica Boroa nakon otkaza Aitoru Karanki, a stvari se nisu preko noći promijenile na bolje.

Boro je poražen na svom terenu. Na kraju 1.poluvremena rezultat je bio 0-1, a strijelac nakon dugo vremena Marouane Fellaini.

U nastavku je United povisio svoje vodstvo lijepim golom Lingarda, a nadu Borou donio je Gestede u 77. minuti. No u finišu utakmice umjesto izjednačenja dogodilo se povećanje prednosti i osiguravanje pobjede, strijelac za goste je bio Valencia u 92. minuti.

Manchester United je ovom pobjedom izbio na 5. poziciju, a imaju i utakmicu manje u odnosu na Liverpool koji je četvrti, a bježi im samo 2 boda. S druge strane, Boro je zakomplicirao ionako neugodan položaj, predzadnji su u ligi na 2 boda iz Hulla.