Leicester sve više tone, peti poraz u nizu

Premier League 12. velj 201718:29 > 18:33
Athena Pictures/Getty Images

U 25. kolu engleskog nogometnog prvenstva Swansea City je pobijedio Leicester City rezultatom 2:0.

Swansea je na Liberty stadionu slavio protiv Leicestera i tako zadao novi težak udarac prošlogodišnjem prvaku. Da stvar bude gora za goste, ovo im je bio peti poraz u nizu te šesta utakmica bez postignutog pogotka.

U prvih pola sata utakmice gledali smo dosta slab nogomet bez većih prilika. Prva veća prilika dogodila se u 34. minuti kada je Routledge dobro gađao, ali gostujući vratar Schmeichel je dobro reagirao. Ipak, dvije minute poslije vodstvo Swansea. Fernandez šalje dobru loptu za Alfia Mawsona koji se lijepo snalazi i šalje loptu u mrežu. Novi šok momčad Claudija Ranierija je doživjela u posljednjim sekundama prvog poluvremena. Islanđanin Sigurdsson šalje odličnu loptu za Martina Olssona koji u stilu rasnog strijelca zabija pogodak.

U drugom poluvremenu ponovno prvi prijete domaćini. Raspoloženi Sigurdsson je sjajno pucao s ruba šesnaesterca, ali odličnom paradom brani Schmeichel. Prošlogodišnji prvak je bio neprepoznatljiv i izgledao je totalno indisponirano. Tek je u 64. minuti Slimani bio u dobroj situaciji, ali pucao je po sredini gola. Do kraja utakmice Swansea je diktirao tempo i nije dozvolio “Lisicama” da ozbiljnije ugroze njihovog vratara.

Leicester se sada nalazi na 17. mjestu,  samo jedno mjesto iznad zone ispadanja.