Senzacija: Utopljenik Swansea slavio na Anfieldu

Premier League 21. sij 201714:53 > 14:58
Christopher Lee/Getty Images

Bio je ovo jedan od onih susreta gdje se bodovi unaprijed pišu favoritu, a kako sada stvari stoje, Swansea je Liverpoolu moguće zadao i najbolniji udarac u pogledu šampionskih ambicija. I to u domu "Redsa"!

Utakmica je završena 2-3, a najviše su je obilježili Llorente i Firmino.

Prvo poluvrijeme je bilo krajnje nogometno nezanimljivo, bez šansi i golova, da bi se situacija totalno promjenila već na startu drugog dijela igre.

Swansea je poveo u 48. minuti golom Fernanda Llorentea, koji je naletio na loptu u šesnaestercu i udarcem unutar lijeve stative savladao golmana Liverpoola Mignoleta.

Samo četiri minute je bilo potrebno španjolskom napadaču da postigne još jedan gol i udvostruči prednost svoje momčadi.

Llorente je skočio kako bi ispratio dobar centaršut i poslao je loptu glavom nisko po sredini gola, a kompletna obrana Redsa je bila nemoćna. On je ove sezone odigrao 19 prvenstvenih utakmica, na kojima je postigao osam golova.

Igrala se 55. minuta kada je Roberto Firmino odlično reagirao na dobar centaršut Milnera i smanjio prednost gostujuće ekipe.

Firmino je nedugo poslije opet blistao. On je u 69. minuti uspio izjednačiti rezultat, tako što je dočekao loptu koju mu je nabacio Wijnaldum na ivici šesnaesterca i poslao je u lijevi kut za 2:2 .

Konačan pad Liverpoola je donio Gylfi Siggurdsson u 74. minuti i tako donio super vrijedne bodove Swansea, a domaće najvjerojatnije definitivno izbacio iz utrke za naslov.