Ranieri: Nadam se da će Conte ostvariti svoj cilj

Steve Bardens, Getty Images Sport

Trener Leicestera Claudio Ranieri izjavio je kako želi da ga njegov sunarodnjak Antonio Conte nasljedi na tronu Premier lige sa Chelseajem.

65-godišnji Ranieri je predvodio Leicester do titule prošle sezone, ali su branitelji titule trenutno tek na 15. mjestu, sa 31 bodom manje od njegovog bivšeg kluba.

Kao bivši trener Chelseaja i Talijan, nadam se da Conte može ostvariti svoj cilj. Pokazao je kako je talijanska škola izuzetno važna više nego ikada ranije”, istakao je Ranieri.

Ranieri ima ugovor sa Leicesterom do 2020. godine, ali priznaje kako njegova dugoročna budućnost u klubu nije sigurna, unatoč tituli prošle sezone.

Nadam se da ću ostati u Engleskoj. Lijepo mi je ovdje, iako ste u nogometu jednog dana među zvjezdama, a slijedećeg u blatu. Zato, nikad ne recite nikad”, poručio je talijanski stručnjak.