Derbi bez pobjednika, Liverpool i United remizirali

Mike Hewitt/Getty Images) Restriction

U utakmici 21. kola engleske Premier lige Manchester United i Liverpool su odigrali neriješeno 1:1.

Najveći derbi engleskog nogometa odigrali su Manchester United i Liverpool.

Utakmica se od samog početka igrala u visokom ritmu. Prvu priliku na utakmici imali su domaćini kada je Zlatan Ibrahimović u 14. minuti pucao malo pored lijeve stative. Nova velika prilika za “crvene vragove” bila je u 19. minuti, kada Henrikh Mkhitaryan odličnu loptu šalje za Paula Pogbu, ali udarac Francuza odlazi malo pored gola. Nakon dobrog uvodnog početka domaćih, u nastavku su se razigrali i gosti, a tu dominaciju su odmah okrunili i pogotkom. James Milner je izveo udarac iz kuta, a najviši u skoku je bio Pogba koji neoprezno igra rukom u vlastitom šesnaestercu i sudac opravdano pokazuje na bijelu točku.  Penal je u 27. minuti realizirao upravo Milner, koji ove sezone još nije promašio s bijele točke. Nakon pogotka ponovno je Manchester imao veliku priliku, nakon što je iz slobodnog udarca silovito pucao Ibrahimović, ali još bolje je to obranio Simon Mignolet. Četiri minute prije kraja poluvremena veliku priliku je imao i Mkhitaryan, ali i njegov udarac sjajno zaustavlja Mignolet. Na početku drugog poluvremena Jose Mourinho stavlja u igru Waynea Rooneya umjesto Michaela Carricka. Prvu priliku u nastavku su imali gosti kada je u 49. minuti Divock Origi pokušao iz dobre situacije, ali u zadnji trenutak blokira obrana Uniteda. U 61. minuti nova prilika za goste, Roberto Firminho je imao veliku priliku, ali njegov udarac brani David de Gea. Nastavak utakmice je bio puno mirniji s puno prekida, tako da nismo vidjeli pravu priliku sve do izjednačujućeg pogotka Manchester Uniteda u 84. minuti. Rooney je odlično ubacio za Marouanea Fellainija koji glavom pogađa vratnicu, a na odbijenu loptu natrčava Antonio Valencia koji odlično nalazi Ibrahimovića, a Zlatan glavom zabija u desni gornji kut vratara. Do kraja utakmice vidjeli smo puno nervoznih reakcija i s jedne i s druge strane, a pogodaka i velikih prilika više nije bilo.

Hrvatski reprezentativac Dejan Lovren odigrao je svih 90. minuta za goste.