Chelsea uvjerljivo do pobjede protiv Leicestera

Robbie Jay Barratt - AMA/Getty Image

Trenutno vodeća momčad prvenstva Chelsea stigla je do nove pobjede u engleskom prvenstvu, ovoga puta bili su bolji od Leicester Cityja s visokih 0:3.

U 21. kolu engleske Premier lige Leicester City je na King Power stadionu ugostio vodeću momčad prvenstva Chelsea. Odmah na početku utakmice domaćini su doživjeli šok. Eden Hazard je sve priredio za Marcosa Alonsa koji je preciznim udracem u donji desni kut zabio za vodstvo gostiju. Nakon rano primljenog pogotka i domaćini su se probudili i počeli prijetiti golu Chelsea. U 17. minuti velika prilika za “lisice”, glavom je pucao Benjamin Chilwell malo pored gola. Nakon toga iz daljine je pokušao i Daniel Drinkwater, ali njegov udarac odlazi iznad gola. Do kraja poluvremena igralo se dosta izjednačeno bez nekih velikih prilika. U drugom poluvremenu već u 51. minuti gosti povećavaju vodstvo. Ponovno je opucao Marcos Alonso, a njegov udarac se odbija od obrane Leicestera te mijenja smjer i vara Caspera Schmeichela. Isti igrač je ponovno odlično pokušao u 64. minuti, ali ovaj puta njegov udarac odlazi malo pored gola. U 73. minuti Pedro je visoko skočio i pogodio lijevu stranu za konačan rezultat utakmice. Do kraja se igralo mirno, kao da su i jedni i drugi jedva čekali kraj utakmice.

Ovom pobjedom Chelsea je ostao na vrhu Premier lige s 52 boda, čak 7 bodova više od drugoplasiranog Tottenhama.