Cavani od junaka do optuženika: Prijeti mu oštra kazna

Premier League 30. stu 202010:20 0 komentara
Edinson Cavani

Engleski nogometni savez istražit će objavu Edinsona Cavanija na društvenim mrežama.

Urugvajski napadač Edinson Cavani spasio je Manchester United zabivši dva gola protiv Southamptona nakon što je ušao s klupe.

Nakon utakmice, Cavani je odgovorio na poruku čestitke na Instagramu, upotrijebivši španjolski izraz ”negrito”, što znači crnjo.

United je naglasio da se ta riječ upotrijebila na nježan način i da ima drugačije konotacije u Južnoj Americi te naveo kako je 33-godišnjak upoznat s time da se taj pojam u Ujedinjenom Kraljevstvu smatra uvredljivim, a potom je obrisao objavu.

Međutim, FA će istražiti njegovu objavu, jer je uoči sezone izdao posebne smjernice za rasistički i diskriminirajući sadržaj i ponašanje, a kazna za takvu objavu na društvenim mrežama podrazumijeva suspenziju minimalno na tri utakmice.

Kakvo je tvoje mišljenje o ovome?

Budi prvi koji će ostaviti komentar!