Od prosinca u Londonu i Liverpoolu publika na stadionu

Michael Steele/Getty Images

Nakon što je britanska vlada objavila kako će nakon 2. prosinca ublažiti mjere vezane uz sprečavanje širenja koronavirusa, nogometni klubovi sa sjedištem u Londonu i Liverpoolu smjet će na svojim domaćim utakmicama dopustiti ulazak do 2.000 gledatelja.

Prema vladinoj odredbi donesenoj u četvrtak, u regijama s najmanjim rizikom od širenja zaraze bit će dopušteno do 4.000 gledatelja na događajima koji se odvijaju na otvorenom, no niti jedna od tih regija nema nogometnog prvoligaša, dok će u regijama s nešto većim rizikom biti dopušteno do 2.000 gledatelja, a u te regije spadaju Liverpool i London.

Srtoga bi prva utakmica u Engleskoj na kojoj će biti dopušten dolazak gledatelja nakon gotovo osam mjeseci biti dvoboj 5. kola Europske lige 3. prosinca u kojemu će Arsenal ugostiti bečki Rapid.

Osim klubova iz Londona i Liverpoola, od prvoligaša će određeni broj gledatelja na tribine smjeti pustiti još Brighton i Southampton.