Osakaćeni Liverpool razbio Leicester na svom Anfieldu

(Photo by Laurence Griffiths/Getty Images)

Iako je Jurgen Klopp bio bez dosta važnih igrača, Lisice su im na Anfieldu došle kao naručene

U posljednjem susretu nedjeljnog programa 9. kola Premier lige Liverpool je na Anfieldu dobio Leicester s 3-0, te se je bodovno izjednačio s vodećim Tottenhamom, oba kluba imaju po 20 bodova.

Zbog ozljeda i koronavirusa trener Jürgen Klopp nije mogao računati na Trenta Alexandera-Arnolda, Joea Gomeza, Jordana Hendersona i Mohameda Salaha. Unatoč tome, “redsi” su nadigrali Leicester i mogli su i uvjerljivije slaviti.

Do vodstva su domaćini došli nakon kornera u 21. minuti, kada je stoper Leicestera Jonny Evans zabio autogol. Na 2-0 povisio je Diogo Jota u 41. minuti, koji je glavom zatresao mrežu nakon ubačaja lijevog braniča Andrewa Robertsona. Još jednom se pokazalo da je Diogo Jota odlično pojačanje, zabio je sedam golova u posljednjih šest utakmica.

I treći pogodak domaćini su postigli nakon kornera, i to 86. minuti. Ubacio je James Milner, a Roberto Firmino glavom pogađa za 3-0.