Everton u golijadi prekinuo niz poraza

Premier League 22. stu 202015:44 > 15:48
(Photo by Julian Finney/Getty Images)

Pobjedom Evertona 3-2 (3-1) na gostovanju kod Fulhama započeo je nedjeljni program utakmica 9. kola engleske Premierlige.

Gostujuća momčad iz Liverpoola je na londonskom Craven Cottageu postigla sva tri pogotka u prvih 35 minuta. Već nakon 40 sekundi je Dominic Calvert-Lewin ugurao loptu u mrežu Fulhama. Isti je igrač postigao i drugi pogodak u 29. minuti, kojim su gosti opet poveli, nakon što je na 1-1 izjednačio Reid u 15. minuti. Dva pogotka prednosti Evertonu donio je Francuz Abdoulaye Doucoure u 35. minuti.

Konačnih 2-3 postavio je Ruben Loftus-Cheek u 70. minuti, nakon što je u 68. minuti Portugalac Ivan Cavaleiro promašio kazneni udarac za Fulham.

Everton je ovom pobjedom prekinuo niz od tri poraza i sa 16 bodova došao do šestog mjesta. Fulham je ostao na četiri boda i na 17. poziciji, točno iznad zone ispadanja. Vodeći Tottenham je na 20 bodova, dva manje imaju Chelsea i Leicester, ali “lisice” imaju utakmicu manje.