PL: Bilićev WBA nesretno poražen u Manchesteru

Premier League 21. stu 202022:35 > 22:38
(Photo by Carl Recine - Pool/Getty Images)

U posljednjoj utakmici subotnjeg programa 9. kola engleskog nogometnog prvenstva Manchester United je na Old Traffordu svladao West Bromwich Albion, kojega vodi bivši hrvatski izbornik Slaven Bilić, sa 1-0 (0-0).

Jedini pogodak na utakmici postigao je Bruno Fernandes (56-11m) iz kaznenog udarca kojega je morao ponavljati. Sam 11-erac dosuđen je zbog toga što je lopta pogodila u ruku Ajayija nakon inervencije VAR-a, a nakon što je Johnstone obranio prvi pokušaj Portugalca, dosuđeno je ponavljanje izvođenja jer se vratar WBA pomaknuo s linije prije udarca. Iz drugog pokušaja Fernandes je bio uvjerljiviji.
Zanimljivo, samo četiri minute prije kaznenog udarca za United, glavni je sudac pokazao na bijelu točku za WBA zbog prekršaja Fernandesa u svom kaznenom prostoru, no ta je odluka preokrenuta nakon intervencije VAR-a.
Hrvatski veznjak Filip Krovinović igrao je od 79. minute za WBA, koji je ostao u zoni ispadanja, na 18. mjestu s tri boda, dok je United skočio na deveto mjesto sa 13 bodova.

Nogometaši Tottenham Hotspura novi su vodeći sastav engleskog prvenstva, oni su na vrh izbili 2-0 (1-0) domaćom pobjedom protiv Manchester Cityja. Tottenham je poveo već u 5. minuti kada je Ndombele sjajnom okomitom loptom proigrao Sona koji je pobjegao neopreznim stoperima Cityja te mirno svladao istrčalog Edersona, da bi pobjedu potvrdio Lo Celso samo 35 sekundi po ulasku na travnjak u 65. minuti umjesto Ndombelea. Argentinca je izvrsno proigrao Kane.

Tottenham sada ima 20 bodova, dva više od drugog Chelseaja, koji je ranije u subotu kao gost svladao Newcastle United sa 2-0, te trećeg Leicester Cityja, koji u nedjelju gostuje kod Liverpoola. City je ostao tavoriti u sredini ljestvice, na 11. mjestu sa 12 bodova.

Hrvatski reprezentativni veznjak Mateo Kovačić odigrao je čitav susret za Chelsea koji je kao gost svladao Newcastle United sa 2-0 (1-0). Chelsea je poveo autogolom Fernandeza (10-ag), a pobjedu je u nastavku potvrdio Abraham (65).