Mourinho: Osvojili bi bilo koju drugu europsku ligu

Premier League 9. stu 202022:25 > 22:33
Getty Images/Catherine Ivill

Tottenham se nakon osam kola nalazi na odličnoj drugoj poziciji Premier lige sa samo dva bodom manje od prvoplasiranog Leicestera.

Menadžer Tottenhama Jose Mourinho uvjeren je da bi klub koji vodi bio prvak u svim ostalim europskim ligama petice, ali da je Premier liga nešto posebno.

Iako je prošlo svega osam kola, da se naslutiti da će se klub iz sjevernog dijela Londona boriti za naslov prvaka.

Mourinho je na to dao zanimljivu konstataciju.

“Usudit ću se reći da bi Tottenham mogao osvojiti većinu europskih liga, ali sa Premier ligom je to najteže” – rekao je trofejni stručnjak čiji klub je u nedelju u finišu stigao do tri boda na gostovanju kod West Bromwich Albiona.

Mourinho je posebno istaknuo konkurenciju u ligi koja je zaista velika.

“Možeš imati dobru sezonu i osvojiti mnogo bodova, ali kad se svode računi znaš da pored sebe imaš ekipe poput Liverpoola, Manchester Cityja, Manchester Uniteda, Chelseja, Arsenala i Leicestera. Možeš imati dobru sezoni i na kraju ostati bez titule…”, dodao je.

Nakon reprezentativne pauze u studenom Spursi će u derbiju snage odmjeriti sa Manchester Cityjem na svom stadionu.