Payet bježi s broda koji tone: Ambiciozna sam osoba

Jordan Mansfield/Getty Images

Vezni nogometaš West Hama Dimitri Payet rekao je da bi možda mogao napustiti taj klub kako bi zaigrao u europskim natjecanjima.

Francuz je dao 15 golova na 44 utakmice prošle sezone, ali se ove godine muči sa golgeterskom formom, kao i cijela momčad koja je na samo pet bodova od zone ispadannja.

“Pogađa me situacija u klubu. Ja sam ambiciozna osoba, nedostaje mi Liga prvaka i ne zatvaram vrata pred ničim“, rekao je Payet, koji je igrao LP u dresu Lillea i Marseillea.

“Borim se sa svojim klubom, dajem sve od sebe da se izvučemo iz teške situacije, ali preda mnom su sjajne godine, želim uživati i da igram u važnim utakmicama“, dodao je 29-godišnji Payet.

Na pitanje hoće li će se uskoro naći u dvojbi u pogledu svoje budućnosti, Francuz je odgovorio:

“Ako budem napustio West Ham, biti će to u skladu sa pravilima, a klub će dobiti dio kolača. Menadžer razumije da mi sadašnja situacija ne odgovara. Naravno, ne stajem, i ovo je dio posla, moramo da poboljšamo sadašnju situaciju“.

Za Payeta je navodno najviše zagrizao Arsenal.

“Čitao sam o Wengerovom zanimanju, ali on mi se nije obratio. Kada ih vidite kako igraju, jasno je da je u Arsenalu zabavno igrati, kandidati su za trofej svake sezone“.