Klopp: Teško je igrati protiv divljeg nogometa

Clive Brunskill/Getty Images

Trener Liverpoola Jurgen Klopp rekao je kako se njegova momčad morala boriti sa „divljim nogometom“ kakav je igrao Everton prije pobjedonosnog gola Sadia Manea na Goodisonu.

Nogometaši Liverpoola pobjedili su Everton sa 1:0 u posljednjoj utakmici 17. kola Premier lige i tako se vratili na drugo mjesto tablice, sa šest bodova manje od vodećeg Chelseaja.

Kloppovi izabranici su u potpunosti kontrolirali igru u drugom poluvremenu, ali su tek u četvrtoj minuti nadoknade uspjeli osigurati pobjedu nakon sjajne Maneove reakcije nakon što je prethodno Daniel Sturridge pogodio stativu.

Najbolja stvar koju možete napraviti ovakve večeri jeste da pobjedite, a vidjeli ste koliko su navijači bili sretni. Ne mogu se sjetiti nijedne šanse za Everton, koji je imao plan da igra divlji nogomet. Jurili su nas svuda i bilo je teško igrati protiv takve igre. U prvim trenucima nismo se mogli boriti s njima, a izvjesno je da ćemo bolje reagirati za nekoliko mjeseci. Bili smo bolji u drugom poluvremenu i mogli smo postići gol ranije. Da pobjeđujete na utakmicama kada odigrate sjajno, ne biste imali puno pobjeda, ali je ovo bila borba za koju smo bili spremni“, rekao je Klopp.

Sudac Michael Dean je produžio utakmicu za osam minuta, nakon ozljede golmana Evertona Maartena Stekelenburga.

Razočarani smo jer smo primili gol u nadoknadi vremena. Tih osam minuta nas je ubilo. Morat ćemo pričekati da vidimo kakva je Stekelenburgova ozljeda, znat ćemo više u utorak. U drugom poluvremenu smo imali velikih problema da zaustavimo Liverpool“, rekao je trener Evertona Ronald Koeman.

Nakon prvog poraza na svom terenu, Everton je deveti na tablici Premier lige.