Bilić i dalje bez pobjede, ovaj put remi s Brightonom

(Photo by Glyn Kirk - Pool/Getty Images)

Hrvatski trener još ne zna za pobjedu u Premier ligi, nakon šest kola skupio je po tri remija i poraza

Engleski premierligaš West Bromwich Albion, kojeg vodi hrvatski stručnjak Slaven Bilić, u susretu 6. kola Premier lige je odigrao 1-1 na gostovanju kod Brighton & Hove Albiona i još uvijek nema niti jednu pobjedu ove sezone.

Bilić niti u šestom pokušaju nije uspio ostvariti prvu pobjedu ove sezone. No, za utjehu uspio je izboriti remi, treći ove sezone, izjednačivši u samoj završnici utakmice.

Brighton & Hove Albion je poveo u 40. minuti nakon autogola Jakea Livermorea. Branislav Ivanović je pokušao ‘očistiti’ jednu opasnu loptu ispred gola, no napucao je Livermorea od kojeg se lopta odbila u mrežu. WBA je bio korak do izjednačenja u 76. minuti, no Matheus Pereira nije iskoristio obećavajuću šansu. Pucao je s poludistance, ali je pogodio lijevu stativu.

Ipak, gosti su izjednačili u 83. minuti golom Karlana Ahearnea-Granta. Robinson je povukao po desnom krilu, ubacio u sredinu do Ahearnea-Granta koji je zabio pod prečku.

Filip Krovinović je za West Brom igrao cijeli susret, a u 3. minuti je imao obećavajuću priliku. Pucao je s ruba šesnaesterca, no Mathew Ryan je bio siguran.

Nakon šest kola WBA se nalazi na 17. mjestu s tri boda, dva više od Burnleyja, Sheffield Uniteda i Fulhama. Brighton je na 16. mjestu s pet bodova.